Kompleksinės paslaugos

KOMPLEKSINĖS PASLAUGOS VILNIAUS RAJONO ŠEIMOMS

Vilniaus rajono savivaldybės administracija kartu su partneriais įgyvendina projektą „Kompleksinės paslaugos Vilniaus rajono šeimoms“, bendrai finansuojamą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų. Nemokamos paslaugos teikiamos Vilniaus rajono gyventojams.
1. Pozityvios tėvystės mokymai– paslaugos teikiamos šeimoms, norinčioms tobulinti tėvystės įgūdžius ar jų įgyti, siekiant išugdyti geriausias tėvų ir vaikų savybes bei padėti jiems atskleisti savo gebėjimus ir galimybes. Tai 4 grupiniai užsiėmimai, (1 grupinio susitikimo trukmė – 3 valandos). Mokymai vyksta- Nemenčinėje Piliakalnio g. 84., arba Vilniuje, Kalvarijų g. 131.
Pozityvios tėvystės mokymo programos temos:
1. Susipažinimas;
2. Aš, mano vaikas ir pliaukštelėjimai;
3. Emocinė socialinė vaiko raida;
4. Prieraišumas;
5. Jausmų bankas;
6. Ydingas pykčio ratas; Bausmės ir pasekmės;
7. Žinau, kad susitvarkysiu; Probleminis elgesys ir jo valdymas;
8. Efektyvūs drausminimo būdai: taisyklės, paskatinimų sistema, drąsinimai ir pagyrimai;
9. Efektyvūs drausminimo būdai: aplinkos sutvarkymas, ignoravimas, natūralios bei loginės pasekmės, pertraukėlės;
10. Pasitikėjimo savimi stiprinimas.
2. Psichologo konsultacijos.
• Individuali psichologo konsultacija– tai pokalbiai, kurių metu žmogus, padedamas psichologo, aiškiau apibrėžia savo problemą, dėl kurios kreipėsi pagalbos, apžiūri savo gyvenimą iš kitų, dar nepažintų pusių, išsikelia bei įgyvendina jam svarbius tikslus.(1 asmeniui bus suteikta  6 – 7 konsultacijos po 1 val.) Konsultacijas teikiamos:
✔  Mokyklos g. 64. Geisiškių k.Vilniaus r. Bendruomeniniai šeimos namai. A2 korpusas. 5 kab.
✔  Sporto g. 3. Riešės k. Vilniaus r. 3 kab.
✔  Dvaro g. 27. Pikeliškių k. Vilniaus r. Renginių salė.
• Individualios šeimų konsultacijos- individualios konsultacijos šeimoms, išgyvenančioms krizę ar patyrusioms traumuojančius emocinius išgyvenimus (ligas, netektis, skyrybas ir kt.), apimančios socialinę, psichologinę, psichoterapinę pagalbą, sielovadą, taip pat pagalbą įveikiant priklausomybę nuo psichoaktyviųjų medžiagų, lošimų ir kt. (Vienai šeimai vidutiniškai skiriama 8 konsultacijos, vienos konsultacijos trukmė  – 1,5 val.) Konsultacijas teikiamos adresu: Kalvarijų g. 131, antras aukštas (įėjimas iš P. Lukšio gatvės).
3. Mediacija.
Mediacija– taikus ginčų sprendimo būdas, teikiamas neteisminiam civilinių ginčų taikinamajam tarpininkavimui, siekiant taikaus ginčų, tarpusavio konfliktų sprendimo. Mediacijos paslaugą teikia į teismo mediatorių sąrašą įrašyti specialistai, kurie gali padėti skiriantis, sudarant iki-/povedybinę sutartį, tariantis dėl įsipareigojimų vaikams, tėvams, sutuoktiniui, sprendžiant finansinius klausimus dėl vaikų mokslo, išlaikymo, nuosavybės pasidalijimo ar priežiūros. Konsultacijos vyksta pagal susitarimą Kalvarijų g. 131, antras aukštas (įėjimas iš P. Lukšio gatvės) arba Nemenčinėje Piliakalnio g. 84.

4. Vaikų priežiūra.
·      Vaikų priežiūros paslauga– norintiems dalyvauti projekto veiklose, tačiau neturintiems kur palikti savo mažamečių vaikų. Vaikų amžius –  nuo 3 iki 7 metų, paslauga teikiama ne ilgiau kaip 4 valandas.
Dėl registracijos ir išsamesnės informacijos maloniai kviečiame susisiekti su Vilniaus rajono bendruomeninių šeimos namų koordinatore Egle, adresu:  Mokyklos g. 64. Geisiškių k. el. paštu bsnkoordinatore@gmail.com tel. +370 686 85697. Jums bus suteikta visa reikiama informacija apie vykdomas partnerių paslaugas.
Taip pat visas naujienas galite rasti facebook puslapyje – “Kompleksinės paslaugos Vilniaus rajono šeimoms“

Projektas „Kompleksinės paslaugos Vilniaus rajono šeimoms“ finansuojamasEuropos Sąjungos lėšomis, vadovaujantis „2014 – 2020“ metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto  „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ vadovaujantis įgyvendinimo priemone Nr. 08.4.1 – ESFA-V – 416 „Kompleksinės paslaugos šeimai“.