Kuršių Nerija – Vėjų ir jūros karalystė

          Rugpjūčio 29 d. trijų dienų kelionė prasidėjo ankstų rytą. Dienos centro vaikai, kartu su lydinčiais asmenimis, autobusu išvažiavome iš Geisiškių link Kuršių Nerijos. Kuršių Nerija – viena gražiausių Lietuvos vietų, salelė tarp Kuršių marių ir Baltijos jūros, pasižyminti išraiškingomis, vėjo nuglostytomis smėlio kopomis.

          Persikėlę į Smiltynę, pajudėjome į Juodkrantę. Ekskursiją pradėjome nuo Raganų kalno ekspozicijos lankymo. Turėjome galimybę mediniuose drožiniuose atpažinti lietuvių liaudies pasakų ir legendų herojus, prisiminti pasakas. Vieni vaikai skaičiavo skulptūras, kiti bandė ant jų užlipti, dar kiti pasėdėjo išdrožinėtuose krėsluose. Vėliau grįžome į krantinę, kur matėme laikinas smėlio skulptūras.

          Toliau keliavome į Naglių gamtos rezervatą, kuris garsėja pilkosiomis arba, kitaip vadinamomis, mirusiomis kopomis. Šiose kopose buvo užpustyti senieji žvejų kaimeliai, kurie iki šiol dunkso giliai po smėliu. Po sunkių kopimų į kopas vykome į Nidą, kur skaniai papietavome. Grįžtant iš Kuršių Nerijos, užvažiavome į Lietuvos jūrų muziejų. Aplankėme atnaujintą muziejų, kuriame vienas iš įspūdingiausių objektų – kupolinis akvariumas – tunelis. Persikėlę keltu pajudėjome Palangos link.

          Atvažiavę į Palangą ir įsikūrę kambariuose, iš karto nuskubėjome pasisveikinti su jūra ir pasigrožėti saulėlydžiu.

          Išvykos antra diena buvo poilsio diena. Visą dieną vaikai ilsėjosi prieš mokyklą prie jūros: žaidė smėlyje, gaudė bangas ir pliuškenosi Baltijos jūroje, vakare pramogavo vaikštinėdami po Palangos lankomiausią J. Basanavičiaus gatvę. Mes ne tik ilsėjomės, bet ir sustiprinom savo sveikatą.

          Rugpjūčio 31 d., trečią išvykos dieną, pavalgę pusryčius dar nuskubėjome pasigrožėti ir atsisveikinti su jūra. Prisipirkę suvenyrų ir suvalgę pietus pajudėjome link namų. Grįžtant kelionė neprailgo, nes kiekvienas dalinosi savo įspūdžiais ir teigiamais išgyvenimais.

          Norim padėkoti UAB „BALTIK TURAS” už mūsų saugią ir komfortišką kelionę. Kai kurie vaikai ne tik pirmą kartą pamatė jūrą, bet ir pirmą kartą važiavo tokiu dideliu autobusu.

          Kelionės įspūdžiai ir nuotraukos išliks ilgam. Ne vieną iš mūsų jūra šauksis dar ir dar kartą sugrįžti…

Užimtumo specialistė
Barbara Lepeika