„Tarp žemės ir dangaus“

          Šių metų liepos 23 dieną Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centro bei dienos centro „Arka“ vaikai vyko į įspūdžių ir teigiamų emocijų kupiną kelionę į Ignaliną: išklausė edukacinę programą „Parodomasis šakočio kepimas“, įgijo žinių apie Lietuvos kulinarinį paveldą bei gavo tai įrodančius sertifikatus. Vaikai vaišinosi žolelių arbata, skanavo pačių keptus šakočius, parsivežė lauktuvių.

          Kelionė tęsėsi Labanoro regioniniame parke Mindūnuose, šalia Siesarčio ežero, kuris yra įspūdingo dydžio ir turi net šešias salas. Vaikų ir lydinčiųjų tarpe atsirado drąsuolių, nepabūgusių užlipti į 36 metrų aukščio apžvalgos bokštą ir pasigrožėti nepaprasto grožio panorama.

          Vaikai lankėsi Mindūnų kaime atstatytoje XIX a. etnografinėje žvejo sodyboje – ežerų žvejybos muziejuje bei gretimame pastate veikiančioje Antano Truskausko medžioklės ir gamtos ekspozicijoje, kur eksponuojami keturiuose kontinentuose sumedžioti trofėjai.

          Paskutinis kelionės akcentas buvo Mokslų akademijos prezidiumo nutarimu įsteigtas Etnokosmologijos muziejus. Tai ko gero pirmas ir vienintelis tokio pobūdžio muziejus pasaulyje, kurio esmė – žmogaus ir žmonijos ryšys su kosminiu pasauliu, tradicijomis, mokslu, menu, filosofija. Liko tik apgailestauti, kad žvaigždynų galingų teleskopų pagalba nepavyko apžiūrėti, teks dangaus kūnais gėrėtis kada nors kitą kartą ir būtinai naktį.