Mus jungia Baltija

          Atėjo vasara ir kiekvienas vaikas ar paauglys svajoja nors kelias dienas praleisti prie jūros. Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centro darbuotojai ir globotiniai šią vasarą suplanavo nuvykti prie Baltijos jūros, tik ne į savo, o į kaimyninę šalį – Latviją. 

          Mūsų pažintis su Latvija prasidėjo nuo buvusios Kuršo hercogystės sostinės Jelgavos. Čia visų laukė įdomi karamelinių saldainių gamybos paslapčių edukacija. Karamelės dirbtuvės siekia, kad karamelių gamyba taptų panaši į meną – saldainiai turi būti išskirtinai gražūs ir įdomūs. Pamatėme, kaip rankomis kuriami šie saldainiai, o karamelės meistrai papasakojo apie karamelinių saldainių gamybos ypatumus: kaip skaidri karamelinė masė pakeičia spalvą, kad dažai gaminami tik iš natūralių produktų (morkų, špinatų, dilgėlių). Galėjome skanauti įvairiausių skonių karamelinių saldainių, o labiausiai patikusių įsigyti čia pat esančioje firminėje parduotuvėlėje. Smalsiausi galėjo patys pasigaminti sau norimos formos karamelinį saldainį ant pagaliuko ir jį pasiimti su savimi.

          Toliau savo kelionę tęsėme Pasto salos, kuri yra tarp Lielupės ir Driksos upių, parke. Čia gėrėjomės smėlio skulptūromis, kurias sukūrė menininkai iš devynių šalių, tame tarpe trys skulptoriai iš Lietuvos. Nepaisant tuo metu mums nepalankaus oro, žygiavome tiltu per Lielupės upę ir grožėjomės prie kranto prisišvartavusiomis baržomis ir kateriais. Mums tai neįprastas vaizdas, todėl buvo įdomu.

          Pažintį su Latvijos sostine Ryga pradėjome nuo Rygos zoologijos sodo. Čia 20 hektarų plote įsikūrusi beveik viso pasaulio flora ir fauna. Didelį susidomėjimą globotiniams kėlė savana, taip pat įvairių rūšių paukščiai. Kiekvienas norėjo įsiamžinti narvo su beždžione ar hipopotamu, žirafa ar kupranugariu fone. Vėliau visą popietę praleidome Rygos senamiestyje, kuris yra senesnis nei Vilniaus. Vaikštinėjome akmenimis grįstomis gatvelėmis, o nenuilstantis gidas vis ragino grožėtis paminklų didybe, architektūra ir per šimtmečius sukauptu latvių kultūros paveldu. Nors Jelgavoje buvo lietinga, tačiau Rygoje praleidome saulėtą ir šiltą pirmąją kelionės dieną apžiūrinėdami, susipažindami ir įsigydami įvairių suvenyrų.

          Sekančios dienos laukėme su nekantrumu, tikrindami orų prognozę, nes planavome visą dieną praleisti prie jūros Jūrmaloje. Mums labai pasisekė – oras buvo puikus, mėgavomės saulės voniomis, braidėme ir maudėmės jūroje, kuri gal buvo nelabai šilta, bet labai švari.

          Kiekviena kelionė mus lavina ir praturtina žiniomis. Ši kelionė į Latviją leido suprasti, kad mus, gyvenančius Lietuvoje, ir mūsų kaimynus Latvijoje, jungia Baltijos jūra, kuri yra tokia pat audringa, žavinga ir nuostabi tiek Latvijoje, tiek ir čia – mūsų pakrantėje.