Vilniaus rajone praūžė Globėjų savaitė!

Ačiū Tau, kad esi švyturys
Jaunai širdžiai, patyrusiai skausmą.
Kad atvėrei savąsias duris,
Tavo meilė pasauly brangiausia.
Ačiū Tau, kad savim dalinies,
Nestokoji drąsos anei ryžto
Meilė ta, kurią skirsi jauniems,
Ji sugrįš, šimteriopai sugrįš tau.
       -Poetė Laima Petronienė

Lietuvoje kiekvieną liepos pirmąjį sekmadienį yra švenčiama Globėjo diena, todėl kasmet Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centro Geisiškėse ir Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centro Kalveliuose Globos centrai, kaip ir visos Lietuvos globos centrai, planuoja įvairius renginius ir veiklas visai savaitei. Šiemet globėjų dienos proga renginių savaitė tęsėsi nuo birželio 28 d iki liepos 4 d.

Taigi Vilniaus rajone šventė prasidėjo dar birželio 25 d., kai Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centras pradėjo lankyti savo globėjus su dovanomis, sveikinimais bei šiltais palaikymo žodžiais.

Birželio 26 d. šventė persikėlė į Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centrą, kur įvyko jau tradicinė, penktąjį kartą vykusi šventė „Meilė kuria šeimą“, kurios metu buvo paminėtas ir įstaigos 10-asis gimtadienis. Atvėsus tropiniams karščiams ir sušvelnėjus karantinui malonu buvo susitikti visiems kartu po tokios ilgos pertraukos. Netrūko garbingų svečių iš savivaldybės, švietimo įstaigų, Vaiko teisių apsaugos specialistų, tačiau svarbiausi šios šventės svečiai buvo gausiai susirinkę Vilniaus rajono globėjai, įvaikintojai, bei globojami vaikai. Renginio metu globėjai buvo pagerbti Vilniaus rajono merės padėkomis įteiktomis iš Vilniaus rajono socialinių paslaugų šeimai ir vaikui skyriaus vedėjos Kristinos Malinovskos rankų. Kartu su padėkomis globėjai gavo iš savivaldybės ir dovanų.

            Oficialiai prasidėjus Globėjų savaitei nuo pat pirmadienio ryto Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centras tęsė globėjų lankymą su dovanomis, sveikinimais, stengėmės su kiekvienu spėti pasikalbėti, pasidžiaugti ir padėkoti už tai, kad pasirinko būtent šį kelią, globėjo kelią. Kartu supažindinome su Globėjų savaitės programa, aktyviai kvietėme į pirmą kartą organizuojamą globėjų sąskrydį „Vaikai yra vaikai“ Kaune liepos 3 d.

            Kitą dieną turėjome abu Vilniaus rajono Globos centrus atstovaujančio psichologo Ričardo Pabiržio nuotolinę paskaitą apie paauglius tema „Paauglystė. Kaip atrišti nesusikalbėjimo mazgus“. Paskaitos metu klausytojai turėjo galimybę užduoti kilusius klausimus ar paklausti kaip spręsti situacijas su kuriomis susiduria kasdien. Beveik dvi valandas trukusi paskaita baigėsi palinkėjimu ir pastiprinimu globėjams žygiuojant sėkmingos globos link.

            Tęsdami globėjų savaitę suorganizavome globėjams ir globojamiems vaikams spektaklį „Peliukas Antanas“ ir šešėlių teatro kūrybines dirbtuves kur dalyviai turėjo progą patys kurti šešėlių spektaklį. Veiklos buvo pasiekiamos visiems paslaugų gavėjams, kadangi buvo suplanuotos skirtingomis dienomis Globos centruose Geisiškėse bei Kalveliuose. Kaip ir numatyta veiklos labiausiai patiko krykštaujantiems mažiausiems vaikams todėl paaugliai tuo metu rungėsi „Protmūšyje“ ir atsakinėjo į klausimus įvairiausiomis temomis, tokiomis kaip sportas, muzika, žvaigždės, kultūra ir daugeliu kitų o už teisingus atsakymus gavo taškų. Dalyviai išrinko nugalėtoją, išsidalino prizus ir priėmė sveikinimus. Po veiklų visi nužingsniavo prie vaišių stalo. Tą pačią dieną globėjai turėjo galimybę aptarti filmą „Kūdikis“, kurį galėjo peržiūrėti Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centro patalpose kartu su kitais globėjais, vaikais ir Globos centro specialistais.

            Paskutinę dieną prieš sąskrydį Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės patalpose vyko Globos centro atvirų durų diena. Lankytojai turėjo galimybę užeiti ir gauti visą norimą informaciją apie globą, budinčio globotojo veiklą, susijusius procesus bei aptarti visą tai prie puodelio kavos ar arbatos. Pasiėmę lankstinukų ar čia dirbančių specialistų vizitinių kortelių praeiviai galėjo informaciją atsinešti ir namo.

            Penktadienis buvo skirtas ne tik besidomintiems globa, įvaikinimu ar budinčio globotojo veikla, bet ir esamiems globėjams bei globojamiems vaikams. Globėjų šeimoms organizavome turiningą išvyką į Papiškių kaimą Molėtų rajone, kuriame įsikūrusi vietovė vadinama Šironija. Sodybos šeimininkė Giedrutė atvykusiai globėjų šeimų grupei papasakojo ir pademonstravo miltų gamybos būdus. Vaikai išbandė akmens amžiaus trinamąsias girnas, pamatė šiuolaikinį plaktukinį malūną. Dalyviai turėjo puikią galimybę susipažinti su duonos kepimo procesu, naudojamais įrankiais, sužinoti šio krašto papročius susijusius su duonos kepimu bei išsikepti pačių rankomis pagamintą duonos kepalėlį kaimiškoje krosnyje. Dalyviai iš edukacijos grįžo ne tuščiomis. Kiekvienas namo turėjo galimybę parsinešti po gardžiai kvepiančią ką tik iš krosnies ištrauktą duonos kepalą bei mėtų arbatai pasigaminti.

            Tačiau pagrindinis ir didžiausias renginys Globėjų savaitėje, jo kulminacija, vyko Kaune, Dariaus ir Girėno aerodrome, liepos 3 d. nuo pietų iki pat vakaro. Čia susirinkusių globėjų, budinčių globotojų, įtėvių, globos centrų bei savivaldybių atstovų laukė visa paletė pramogų ir įvairiausios veiklos tinkančios kiekvienam, nuo putų patrankos, batutų vaikams ir saldumynų iki kvapą gniaužiančio lakūnų parengto lėktuvų pasirodymo. Visus susirinkusius džiugino Ievos Zasimauskaitės bei Donato Montvydo soliniai koncertai surinkę šimtus žmonių prie scenos ir į patį renginį. Vilniaus rajono globos centrai taip pat dalyvavo visą Lietuvą vienijančio flashmob‘o „Jerusalema“, kuriam ruoštasi ypatingai kruopščiai. Taip pat mūsų rajoną atstovavo vaikų, paauglių bei suaugusiųjų komandos įvairiose sporto rungtyse. Iš visų 60 savivaldybių suaugusiųjų komanda į Vilniaus rajoną atvežė III-ios vietos prizą. Iš visos Lietuvos kampelių suvažiavę dalyviai pristatė savo krašto įdomybes, veiklas ir tradicijas. Vilniaus rajono atstovai atvyko pasiruošę mokyti tradicinių krašto palmių rengimo ir apmokė ne vieną susidomėjusį praeivį. Kartu atvežėme mėtų arbatos atsigaivinimui bei saldumynų vaikams.

            Savaitė baigėsi šv. Mišiomis Dūkštų šv. Onos bažnyčioje aukotoje už esamus globėjus bei norinčius jais tapti. Kun. Henrik Naumovič padėkojo globėjams už jų ypatingą darbą, paskatino pagalvoti apie globą ir kitus, globos centro medžiaga buvo sėkmingai išdalinta susidomėjusiems.

            Visa ši savaitė buvo skirta atkreipti dėmesį į globą, įstaigose, bendruomeniniuose vaikų globos namuose gyvenančius vaikus, jų poreikius bei svajones turėti šeimą, bei pasėti mintis apie galimybę globoti vaiką savo šeimoje.

Ypatingai norėtume padėkoti:

            Lietuvos Respublikos Socialinės Apsaugos ir Darbo Ministerijai už Globėjo savaitės idėjos palaikymą, paramą realizuojant ir viešinant programą bei įvairiapusę pagalbą.         

Socialinių paslaugų šeimai ir vaikui skyriaus vedėjai Kristinai Malinovskai už dovanų, transporto organizavimą ir visoms Skyriaus specialistėms už bendradarbiavimą, palaikymą, įvairiapusę paramą bei dalyvavimą renginiuose.

            Rudaminos Daugiafunkcinio kultūros centro kolektyvui už suteiktą džiaugsmą, edukacijas ir veiklas Vilniaus rajono paviljonuose;

            Vaikų gerovės centrui „Pastogė“ už pavyzdingą sąskrydžio organizavimą ir sėkmingą renginio įgyvendinimą.

O taip pat rėmėjams:

UAB “Miko ir Tado leidyklos spaustuvė”, UAB Agrava, internetinei parduotuvei „Bitutės dovana“, Vidmantui Mateikai, Pukutis, UAB „Presa“ Naminuko leidyklai, bei visiems kitiems kurie vienaip ar kitaip prisidėjo prie sėkmingos Globėjų savaitės realizavimo ir užtikrinimo.

Mūsų kontaktai bei daugiau informacijos:

Mes socialiniuose tinkluose:

https://www.facebook.com/VaikaiYraVaikaiVilniausr

https://www.instagram.com/globoscentras/

https://www.youtube.com/channel/UC5ty70DYPlzkvPtVvk17gzw