Globėjų savaitės atgarsiai

Pirmąjį liepos sekmadienį Lietuvoje yra minima Globėjų diena. Siekiant atkreipti dėmesį į vaikų globą ir globėjus, skatinti teigiamas visuomenės nuostatas globos ir globėjų atžvilgiu, kiekvienoje savivaldybėje vyksta renginių savaitė, skirta Globėjo dienai paminėti.

Visi Lietuvos globos centrai rengė viešus bei uždarus renginius šia proga, todėl į darbus aktyviai kibo ir Vilniaus rajono globos centrai.

Birželio 28 d. globos centro psichologas Ričardas Pabiržis vedė paskaitą nuotoliniu būdu visiems, susiduriantiems su paauglių priklausomybėmis bei žalingais įpročiais. Dalyvavo ne tik globėjai ar budintys globotojai, bet ir švietimo, socialinių įstaigų darbuotojai, tėvai. Paskaitos pabaigoje buvo užduodami rūpimi klausimai, vyko diskusija ir dalinimasis gerąja patirtimi.

Birželio 29 d. Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centro komanda Nemenčinės miestelyje organizavo susitikimą, kurio tikslas buvo viešinti globos centro veiklą, pritraukti globėjų, budinčių globotojų, įtėvių, atsakyti į praeivių klausimus bei užduoti sau klausimą „Ar kada nors buvai susimastęs apie globą?”. Visiems susidomėjusiems buvo išdalinta medžiaga, lankstinukai ir vizitinės kortelės, kad visada galima būtų susisiekti su globos centro specialistais.

Liepos mėnesį Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centro komanda su globėjais, bendruomeninių globos namų vaikais ir visais pasiruošusiais pradėjo žygiu Neries regioniniame parke, Dūkštų seniūnijoje. Skaisčiai šviečianti saulė lydėjo visus viso žygio metu. Žygeivius lydėjo Neries regioninio parko administracijos gidas Saulius, kuris pasakojo apie mus supančią gamtą, joje gyvenančius gyvūnus. Pasakojimai papildyti įspūdinga jų iliustracija įsimins vaikams ilgam. Žygio metu spėta papasakoti apie Globos centro veiklą, funkcijas bei aptarti globos ir įvaikinimo klausimus, panaikinti abejones ir baimes dėl globos.

Globos savaitės renginius vainikavo Klaipėdoje vykęs festivalis „Vaikai yra Vaikai”.

Šeštadienį vykusiame renginyje skambėjo džiaugsmingas šurmulys, vaikų juokas, kuriame dalyvavo tūkstančiai globojančių šeimų, taipogi Lietuvoje šiuo metu gyvenančios Ukrainos šeimos.

Visą dieną vykusioje šventėje vaikų ir suaugusių veidus puošė šypsenos bei lydėjo gera nuotaika, nepaisant protarpiais pasirodančių debesų ir lietaus. Dalyviai turėjo galimybę pasinerti į pramogų ir linksmybių verpetą, kadangi buvo organizuojamos įvairios edukacinės palapinės, vaikai galėjo šėlioti pripučiamų atrakcionų zonoje, vyko draugystės apyrankių dirbtuvės, eksperimentai burbulų laboratorijoje, išmargintas ir vaikų su teptukais apsuptas tikras automobilis. Lietuvos ir Ukrainos globėjų šeimas suvienijo jau tradicija tapęs bendras šokis, kurį šį kartą vėsino vasariškas lietus. Įsišokusiems sustoti neleido Vidas Bareikis ir Monique, savo pasirodymais sukūrę tikro festivalio atmosferą ir subūrę šimtus žmonių.

Vilniaus rajono paviljone renginio dalyviai susipažino su kaligrafija – gražaus ir raiškaus rašymo menu. Vladislavo Sirokomlės muziejaus darbuotojos papasakojo, kaip atsirado raštas, parodė dailaus rašto, įvairių šriftų pavyzdžių. Susipažinę su pirmosiomis rašymo priemonėmis, festivalio dalyviai mokėsi rašyti plunksna ir pagaliuku gerbdami ir puoselėdami tradicijas.

Festivalyje dalyvavo virš 60 Vilniaus rajono globėjų ir jų globotinių, o taip pat ir patys Globos centrai bei Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Socialinių paslaugų šeimai ir vaikui skyriaus specialistai.

Globos centrai dėkoja Vilniaus rajono savivaldybės administracijai už pagalbą, organizuojant išvyką į Klaipėdą ir nuoširdų bendravimą ir bendradarbiavimą viso renginio metu.

Taip pat taria „ačiū” Vilniaus rajono turizmo informacijos centrui bei Vladislavo Sirokomlės muziejaus darbuotojoms už puikias kaligrafijos dirbtuves, kurios prasmingai reprezentavo Vilniaus kraštą bei kultūrą.

Vilniaus rajono savivaldybės globėjai – tai žmonės, kurių širdžių šiluma ir rūpestis leidžia vaikui džiaugtis šiandiena ir nebijoti dėl rytojaus, o Vilniaus rajono savivaldybės Globos centrų specialistai yra pasirengę padėti esamiems ir būsimiems globėjams bei laukia tų, kurie širdies kertelėje pasvarsto apie galimybę globoti be tėvų globos likusį vaiką.

Jeigu turite klausimų dėl globos prašome susisiekti žemiau nurodytais kontaktais:
BĮ Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centro aptarnaujamos teritorijos – Avižienių sen., Sudervės sen., Zujūnų sen., Riešės sen., Nemenčinės sen., Nemenčinės m. sen., Paberžės sen., Sužionių sen., Dūkštų sen., Maišiagalos sen.,

Kontaktiniai duomenys:
El. paštas: info@svgc.lt, tel. +37066581905.